Łokieć tenisisty - zerknij na ta stronę.

Nadkłykieć bczny kości ramiennej to niewielka wyniosłość w dalszej części tej kości. Ten nieduży guzek jest miejscem przyczepu sporej grupy mięśni prostowników nadgarstka. Powtarzające się ruchy, albo patologiczne napięcie mięśni z tejże grupy jest w stanie przyczynić się do sytuacji w jakiej to ścięgna będą nadto obciążone co w efekcie doprowadzi do powstania mikrouszkodzeń i pobudzenia włókien nocyceptywnych rodzaju C.
Diagnostyka różnicowa.
Abywykonać efektywne leczenie wskazane jest odrzucić inne czynniki patologiczne jak:
-nadmierne napięcie nerwu,
-patologię więzadeł pobocznych łokcia,
-choroba zwyrodnieniowa stawu łokciowego,
-zespół ciasnoty międzypowięziowej,
-zespół odwracacza.
https://www.sendspace.com/file/dsq54l .
http://www.docspal.com/viewer?id=- w tej chorobie jest ból a, także wyraźna tkliwość w rejonie nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Ból ten zwiększa się przy prowokacji grupy prostowników- prostowania z oporem, lub testu krzesełkowego. Do pozostałych symptomów zaliczyć można też ból przy zaciskaniu ręki w pięść, krążeniu nadgarstkami, jak również wyczuwalne zwiększone napięcie mięśni prostowników. Naszą diagnostykę warto wspomóc badaniem obrazowym jak: USG, RTG, czy też rezonans magnetyczny.
Leczenie.
Obejmowało będzie wszelki strategie wywołujące rozluźnienie i zmniejszenie napięcia mięśni:
- terapia powięziowa,
-terapia falą uderzeniową,
-suche igłowanie,
-różne formy masażu,
-stretching.
http://www.filedropper.com/bliprzeskakiwaniewbarkuczytajtugqfxy pewnością w czasie rehabilitacji przydatne jest zrezygnowanie z powtarzających się ruchów które przyczyniają się do zwiększenia napięcia mięśniowego.
Sign In or Register to comment.